Asnje lajm per Shkumbinin…

Asnje lajm per Shkumbinin…

Asnje lajm per Shkumbinin…

No Comments on Asnje lajm per Shkumbinin…

Nuk ka dite qe tifozet e Shkumbinit mos hedhin syte nga shtypi i dites, si ai i gazetave te shtypura apo edhe ai online, rreth te rejave per skuadren e tyre te zemres, skuadres qe i kane dedikuar kohen dhe energjite e tyre e tyre per vite me rradhe. Por mesa duket asgje nuk po leviz dhe nuk ka ndermend te levize. Lajme si keto, Lajme i thencin: Shkumbini ne vend numero, Shkumbini ne tym, Shkumbini me buke me vete…. e sa e sa lajme qe me mire mos ti lexosh fare te ngjallin vec pesimizem per sezoni e ri.

Ish-et e Shkumbinit cdo dite neper gazeta. Ndersa merkatos se Shkumbinit tashme i eshte harruar dhe emri, te vetmet lajme ku permendet Shkumbini duket se jane largimet e lojtareve te cilet kane luajtur sezonin e kaluar per te. Skaudra qe forcohen dita dites me lojtaret e ¬†Shkumbinit nderkohe qe tifozet peqinas rrine e numerojne ato qe kane mbetur apo qe merkatoja mund tja “fale” deri ne ditet e fundit.

Ismaili, shume fjale per asgje: Edhe ish presidenti Ismaili aq shume i perfolur kohet e fundit, duket se nuk ka ndermend te “behet i gjalle” . Deri tani i vetmi investitor qe peqinasit kishin shprese dhe deshire, duket se ka mbetur vetem ne fjalet dhe endrrat e tyre. E vetmja gje qe na mbetet eshte ti lutemi Zotit per dite me te mira,…pasi me keq se kaq ska me se ku te veje…/www.ksshkumbini.com/

About the author:

Leave a comment

Back to Top