ELVIS KOTORRI – `Gardiani i portes se Shkumbinit`

ELVIS KOTORRI – `Gardiani i portes se Shkumbinit`

ELVIS KOTORRI – `Gardiani i portes se Shkumbinit`

No Comments on ELVIS KOTORRI – `Gardiani i portes se Shkumbinit`

Elvis Kotorri do te jete portieri i Shkumbinit ne sezonin e ri futbollistik 2011 2012, qe pritet te filloje ne 10 shtator. Portieri Elbasanas do te jete `Gardiani` i kuadrit bardhekalter nderkohe qe mbreme …ka mbyllur marrveshjen me drejtuesit e klubit Peqinas. Kotorri qe ka provuar te luaje dhe me skuadrat e tjera si Elbasani i vendlinjes, Dinamo kryeqytetit, por edhe me Besen e Kavajes, rikthehet ne Peqin ku luajti dhe ne fazen e pare ne sezonin e shkuar. Asokohe nenshkroji nje kontrate dy vjecare me ish presidentin Ylli Ndroqi, por largimi i ketij te fundit nga presidenza e Shkumbinit beri qe elbasanasi te kalonte tek Besa. Emri i tij u perfol ne shume skuadra NE MERKATON E KESAJ VERE, por ai preferoi te rikthehet ne Peqin tek `lala i vogel` nje skuader dhe nje mjedis qe e njeh mire. Kesisoji duket e mbyllur pa sukses prova e portierit serb qe po i nenshtrohej nje prove te Shkumbini. Me kete perforcim skuadra e tranjerit Kristaq Mile e ka siguruar kater kendorin, ndersa duket se do ti besoje te lojtaret e rinje tek prodhimi vendas tek sezoni i ri, sepse financat e klubit jane te pakta dhe nuk kane mundesuar perfshirjen ne merkato cilesore. Rajmond Sufali

About the author:

Leave a comment

Back to Top