Magani shprehet optimist edhe pas humbjes

Magani shprehet optimist edhe pas humbjes

Magani shprehet optimist edhe pas humbjes

No Comments on Magani shprehet optimist edhe pas humbjes

Gugash Magani

Shkumbini i nisi me humbje sezonin e ri, duke u poshtur 0-1 ndaj Teutes. Ndeshja e luajtur ne qytetitn e Peqinit u zhvillua pa pranine e tifozerive pas denimit te marre nga FHF.

Edhe pas humbjes, se sotme Magani eshte optimist per skuadren e tij, Shkumbinin. Eshte nje skuader e re, pasi dhe blerjet e reja kane ardhur ne javet e fundit dhe ka nevoje per pak kohe.

Skuadra nuk eshte aspak e dobet u shpreh ai, por eshte si te gjithe skuadrat e tjera te superliges. Kemi nje skuader qe po punonhet me te rinjte qe jane kryesisht peqinas, gje kjo qe do te ndikoje pozitivisht ne prespektiven e ardhme te kesaj skuadre. Shpresojme qe te na falet denimi ne ndeshjet e ardhshme pasi tifozat jane te rendesishem jo vetem per ne por edhe per cdo ekip. Duhet te prodhojme futboll ne fushen e lojes dhe jo jasht saj perfundon intervisten e tij trajneri peqinas Gugash Magani.

About the author:

Leave a comment

Back to Top