Mile kerkon perforcime ne te gjithe repartet. Asnje nuk e ka te sigurte formacionin

Mile kerkon perforcime ne te gjithe repartet. Asnje nuk e ka te sigurte formacionin

Mile kerkon perforcime ne te gjithe repartet. Asnje nuk e ka te sigurte formacionin

No Comments on Mile kerkon perforcime ne te gjithe repartet. Asnje nuk e ka te sigurte formacionin

Shkumbini ka rinisur dje pergatitjet nen drejtimin e trajnerit Kristaq Mile, duke vijuar me te njejtet futbolliste qe prej fillimit te fayes pergatitore. Ne dispozicion te teknikut jane te gjithe lojtaret vendas, ata qe kane qene me pare pjese e Shkumbinit, si dhe te rinjte qe aderojne per te fituar nje vend ne skuader.

Te shtunen Mile pati mundesi qe te shikonte gjendjen e lojtareve te tij ne takimin miqesor qe zhvilloi perballe Elbasanit, te fituar me rezultatin e ngushte 1-0, me gol te Dervishit. Pertej lojes se mire qe zhvilloi skuadra peqinase, Mile la te kuptoi ne deklaraten e tij pas takimit se grupi kishte nevoje per perforcime ne reparte te ndryshme, duke ditur se lojtaret e rinj dhe pa shume eksperience nuk mund te japin siguri gjate nje kampionati te gjate.

Mile nenvizoi faktin se perforcimet duhet te nisnin qe nga porta, duke vazhduar me pas edhe nga nje forcim ne te gjitha repartet, pasi ideja e trajnerit beratas eshte te krijoje nje formacion te nderthurur me futbolliste me pervoje dhe elemente te rinj vendas qe kane cilesi dhe premtojne per te ardhmen.

Ne fund te fjales se tij beratasi i pankines se Shkumbinit u shpreh se asnje prej futbollisteve nuk e ka te sigurte formacionin per sa kohe qe nuk e tregon se eshte io vlefshem gjate seancave stervitore./www.ksshkumbini.com/

About the author:

Leave a comment

Back to Top