Shkumbini Mund Tomorrin ne miqesoren e trete

Shkumbini Mund Tomorrin ne miqesoren e trete

Shkumbini Mund Tomorrin ne miqesoren e trete

No Comments on Shkumbini Mund Tomorrin ne miqesoren e trete

Te shtunen ekipi i shkumbinit ka zhvilluar ndeshen  e trete ne kete faze pergatitore. Ne shtepi perballe tyre kete here ka qene nje ekip i superliges pikerisht Tomorri i beratit. Me pare peqinasit jane perballur me ekipin e Elbasanit te cilen e kane fituar me rezultatin 1-0 me golin e Roland Dervishit. Po ashtu kane barazuar ne shtepi me ekipin e Gramshit me rezultatin 1-1. Serisht ka qene dervishi qe ka shenuar per peqinasit. Ndersa kete te shtune ka qene nje tjeter paraqitje dhe fytyre e djemve te rinj te shkumbinit. 3-1 ka qene fitorja e tyre ndaj Tomorrit. Dy gola jane shenuar nga sulmuesi Mustafai ne pjesen e pare ndersa ne te dyten ka shenuar Arbri dhe ka mbyllur ndeshjen me nje 11m te realizuar Roland Dervishi. Loja e peqinasve ka qene e bukur dhe ka bindur se me vullnetin dhe kurajon e ketyre djemve te rinj ky ekip mund te qendroje me forcat e veta ne superlige.

About the author:

Leave a comment

Back to Top