Shkumbini thërret tifozët: Shpëtojmë dhe për ju

Shkumbini thërret tifozët: Shpëtojmë dhe për ju

Shkumbini thërret tifozët: Shpëtojmë dhe për ju

No Comments on Shkumbini thërret tifozët: Shpëtojmë dhe për ju

Ndeshja kundër Flamurtarit ka rëndësi jetike për qëndrimin e skuadrës së Shkumbinit në Superiore pa pasur nevojën e ndeshjes shtesë. Situate e skuadrave që duan ta evitojnë këtë fakt është e komplikuar dhe vendasit nuk duan të bëjnë shumë llogari. Kapiteni Pasha kërkon nga skuadra që të bëjë gjithcka për tja dalë ndërkohë që paraelilisht kërkon dhe ndihmën e tifozëve: “Në këto dy javë të përfundimit të kampionatit, kalendari është disi i vështirë për ne, ndaj mendoj se kemi ende punë për të bërë që të neutralizojmë ndeshjen shtesë. Këtë javë do të kemi përballë ekipin e Flamurtarit dhe padyshim që mendoj se është një ndeshje shumë e vështirë. Mendoj se ekipi e ka një ‘ilaç’ që është pikërisht mbështetja nga tifozeria jonë. Shpresoj që takimi ynë të jetë një përballje në një frymë tërësisht miqësore sikundër i përket marrëdhënieve shumë të mira mes dy ekipeve”. Sportekspres

About the author:

Leave a comment

Back to Top