Vjen Diopi në Shqipëri, por do luajë me Shkumbinin

Vjen Diopi në Shqipëri, por do luajë me Shkumbinin

Vjen Diopi në Shqipëri, por do luajë me Shkumbinin

No Comments on Vjen Diopi në Shqipëri, por do luajë me Shkumbinin

Mbrojtësi senegalez Papa Diop, që më parë ka luajtur për Dinamon, dje është rikthyer në Tiranë. Por ndryshe nga sa jën gëzuar tifozët blu, duke e parë si një përforcim të mundshëm për ekipin e Xhaxhit, ai do të luajë për Shkumbinin. Kjo për arsye se ai ka një kontratë të nënshkruar me këtë ekip një vit më parë, madje duke marrë edhe këstin e parë prej 10 mijë eurosh. Klubi peqinas vjet e la të lirë në formaë huazimi dhe senegalezi u aktivizua në Arabinë Saudite. Tani rikthehet dhe sot do të prezantohet në Peqin. Një lajm i mirë për tifozët peqinas, të cilët presin që në ndeshjen e radhës me Apoloninë ekipi i tyre i zemrës të fitojë. Lajmi i dytë i mirë është se drejtuesit e klubit do ta paguajnë në formë gjobe dënimin e mbetur prej dy ndeshjesh të fushës dhe Shkumbini do të luajë të shtunën, në orën 16:00, në Peqin. 

About the author:

Leave a comment

Back to Top