• Heroi i Shkumbinit, Dervishi: E mposhtim Luftëtarin
  Heroi i Shkumbinit, Dervishi: E mposhtim Luftëtarin
  No Comments

  Sulmuesi peqinas, Roland Dervishi, ishte heroi i takimit përballë Butrintit. Megjithatë, kapiteni bardhekaltër e ndan suksesin me të gjithë skuadrën. “E kisha thënë para sfidës se do të jetë një përballje mjaft e fortë dhe që do të na kënaqte edhe një fitore minimale. Ajo që na jep shpresë për të ardhmen është fakti se…

  Read more
 • Shkumbini fiton me Butrintin 1-0 (Foto, Video)
  No Comments

  SHKUMBINI-BUTRINTI 1-0 VIDEO GOLI: Dervishi 10′ SHKUMBINI: Ajazi, Kafazi, E.Lundraxhiu, Turhani, E.Magani, Lluca, Kuçi (Xhyra 75′), Isaji, Sulkja (A.Lundraxhiu 17′), A.Magani, Dervishi (Hasa 90′). Trajner: I.Gjyla BUTRINTI: Haxho, Xhuvani, Xhibro, Alzeneli, Aleksi, Meçani, Allmeta (Nela 69′) Muço, Dorti (Rapo 51′), Rugji, Dhrami (Bazaj 61′). Trajner: M.Hysi KARTONËTËVERDHË: Lluca 69′, Isaji 31′/ Xhuvani 50′, Aleksi 78′…

  Read more
 • Shkumbini-Naftëtari 4-0 / Gjyla: Fitore për tifozerinë
  No Comments

  Duke folur pas ndeshjes që skuadra e tij e fitoi me rezultat të thellë ndaj Naftëtarit, trajneri i Shkumbinit, Ilir Gjyla, ka deklaruar: “Kemi bërë një paraqitje për t’u vlerësuar, sepse kemi dominuar mbi kundërshtarin dhe me lojë dhe me rezultat.” “Jam i kënaqur nga kjo ndeshje që bënë djemtë, ku i interpretuan mirë detyrat…

  Read more
 • Ilir Gjyla, trajneri i ri i skuadrës së Shkumbinit.
  No Comments

  Pas dy ndeshjeve të para në të cilat ekipi i Shkumbinit ka zhgënjyer me rezultate të dobëta, ka ardhur edhe rrokada në pankinë. Trajneri Pashja është tërhequr nga pozicioni i drejtuesit të pankinës peqinase dhe menjëherë në vendin e tij është gjetur edhe zëvendësi që do të drejtojë ekipin në vazhdimësi. Ai do të jetë…

  Read more
 • Shkumbini / Ndërhyrja e deputetit mundëson ndeshjen në Peqin
  No Comments

  Shkumbini-Bylis, një nga ndeshjet më të rëndësishme të javës së dytë të grupit të Jugut në Kategorinë e Parë, do të luhet në Peqin. Dhe kjo është bërë falë një ndërhyrje energjike të deputetit të Peqinit, Aqif Rakipi, pranë kryeministrit Edi Rama dhe Ministrit të Brendshëm, Sajmir Tahiri, pas së cilës është siguruar dhe pjesëmarrja…

  Read more

Back to Top