Mancaku: Ne Lac marrim fitoren e pare

Mancaku: Ne Lac marrim fitoren e pare

Mancaku: Ne Lac marrim fitoren e pare

No Comments on Mancaku: Ne Lac marrim fitoren e pare

bledar-mancakuEkipi i Shkumbinit synon tu dhuroje tifozeve fitoren e pare te kampionatit ne takimin e rradhes kunder Lacit. Mesfushori bardhekalter, Bledar Mancaku, beson te forca e ekipit ne kete sfide per te marre tre piket. Peqinasit tashme kane marre mesimet e duhura qe do ti korrigjojne ne sfidat e ardhshme. Mancaku ashtu si pjesa tjeter e skuadres kerkon te harroje barazimin ndaj Kastriotit, por nga ana tjeter thekson faktin qe kjo ndeshje duhet te sherbeje si mesim ne te ardhmen. “Ndryshe nga ajo qe kishim planifikuar ne si skuader, pra per ta nisur me nje fitore, ndodhi e kunderta. Kurndershtari arriti te na barazonte, madje dy here”, thote fillimisht mesfushori i Shkumbinit, Mancaku. Sipas tij megjithe deshiren e madhe te ekipit, nuk u arrit fitorja. “Skuadra ishte e karikuar per te dhene maksimumin ne fushe, por gjithashtu edhe tifozeria peqinase na dha nje mbeshtetje te madhe gjate gjithe takimit. Por nuk ishte e thene qe ne tu dhuronim atyre nje fitore ne start”. Ndeshjet e para ne kampionat jo gjithmone jane te bukura, per faktin se futbollistet vijne nga nje faze pergatitore mjaft e ngjeshur. Mendoj se me kalimin e javeve loja e skuadres do te vije duke u konsoliduar, pasi te mos harrojme qe ishte hera e pare qe ne luanim bashke ne nje takim zyrtar. Un jam i bindur se nga kjo sfide kemi nxjerr mesimet e duhura pikerisht persa i perket menyres se si duhet administruar lija ne te ardhmen” nenvizon ai i cili tregen edhe te metat qe ermiresuar. -“Un besoj se duhet te jemi kompakt per tu bere nje skuader e pakalueshme nga kundershtaret” perfundon mesfushori bardhekalter, Mancaku.

Ne ndeshjen e radhes do te jene te pranishem edhe Pashja dhe Krasniqi. Te dy mbrojtesit kane munguar ne takimin e pare asi kane qene te demtuar. Sipas informacioneve te marra gjendja e tyre aktuale eshte e mire dhe ata jane te gatshem qe te futen ne fushe, per te ndihmuar skuadren  ne takimin e ardhshem me Lacin

About the author:

Leave a comment

Back to Top